Netflix, ABD'deki prodüksiyonları için aşı zorunluluğu getirdi

Netflix, ABD'deki prodüksiyonları için aşı zorunluluğu getirdi
Netflix'ten aşı konusunda önemli bir adım geldi. 

Deadline'ın haberine göre şirket, ABD'deki prodüksiyonları için aşıyı zorunlu kıldı. Zorunluluk "Zone A" olarak da adlandırılan bölgede çalışanları, yani oyuncuları ve onların yakınında bulunan kişileri kapsıyor. 

Habere göre karar, meslek birliklerinin ve büyük stüdyoların geçtiğimiz hafta kabul ettiği Return-To-Work protokollerine uygun olarak alındı. Ortak protokol, prodüksiyon bazında yapım şirketlerine Zone A için aşıyı zorunlu kılabilme hakkı tanıyor. Netflix ise protokolü bütün ABD'ye yayarak harekete geçirmeyi tercih etti. İstisna listesinin kısa tutulacağı ve hali hazırda çekimleri çoktan başlayan birkaç projeyi içine alabileceği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta başrolünde Sean Penn ve Julia Roberts'ın yer aldığı Gaslit dizisinden de benzer bir haber gelmişti. Starz ve UCP ortaklığıyla hazırlanan dizi için de Zone A'nın aşı olması kararı alındı. Hatta son filminin tanıtımı için Cannes'da olan Penn'in "bütün" prodüksiyon aşılanmadığı takdirde çekimleri tamamlamak üzere dönmeyeceği konuşuluyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER