Frank Darabont ve AMC'nin The Walking Dead davası 200 milyon dolarla bitti

Frank Darabont ve AMC'nin The Walking Dead davası 200 milyon dolarla bitti
Frank Darabont ve AMC'nin yıllardır devam eden The Walking Dead davası sona erdi.

Diziyi ekrana uyarlayan ve ilk sezonu hazırlayan Darabont, The Walking Dead ve uzantısı Fear the Walking Dead'den gelen kâr miktarının eksik ve yanlış dağıtıldığı gerekçesiyle yayıncı kanal AMC ile 2013'te davalık olmuştu. AMC her ne kadar iddiaları reddetse de sonraki yıllarda diğer yapımcılarla da davalık oldu. 

Şubat 2019'da yaklaşık 300 milyon doları konu edinen davanın Mayıs 2020'de jüri eşliğinde görülmesine karar verilmişti. Salgın nedeniyle davanın işleyişinde bazı aksamalar yaşansa da dava, nihayetinde AMC ve yapımcıların anlaşmasıyla bitti. Buna göre AMC, yapımcılara 200 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Taraflar iki dizinin gelecekteki dijital yayın gelirlerinin dağıtımıyla ilgili de anlaştılar. Yapımcılar ise The Walking Dead'le bağlantılı diğer içeriklerin haklarını AMC'ye devretti.

24 bölüm sürecek final sezonuyla dönmeye hazırlanan The Walking Dead, 22 Ağustos'ta başlayacak. Geçen ay 6. sezonunu tamamlayan Fear the Walking Dead, AMC'den 7. sezon onayını aldı. İkinci uzantı The Walking Dead: World Beyond ise 2. ve final sezonuyla yıl bitmeden yayında olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER