Agatha Christie uyarlaması Neden Evans'a Sormadılar? dizisinin başrolleri belli oldu

Agatha Christie uyarlaması Neden Evans'a Sormadılar? dizisinin başrolleri belli oldu
Agatha Christie uyarlaması Neden Evans'a Sormadılar? (Why Didn’t They Ask Evans?) dizisinin başrolleri belli oldu.

Ekim 2019'da duyurulan yeni dizinin başrolünü Hugh Laurie (House M.D., Avenue 5, The Night Manager) üstlenecek. Laurie, mini dizinin senaryosunu kaleme alacak ve bölümleri yönetecek. Dizide Laurie'nin yanı sıra Will Poulter, Lucy Boynton, Maeve Dermody, Conleth Hill, Daniel Ings, Jonathan Jules, Miles Jupp, Amy Nuttall, Alistair Petrie, Paul Whitehouse, Morwenna Banks ve Joshua James de rol alacak.

Why Didn’t They Ask Evans?, ITV-BBC ortaklığıyla kurulan dijital platform Britbox'ta yayınlanacak ve 2022'de ekranda olacak. Mini dizinin sezonu 3 bölüm sürecek. Yapımını son dönemde ekrana gelen diğer Agatha Christie dizilerinin yapımını üstlenen Mammoth Screen üstlenecek.1934'te yayımlanan romanın arka kapağındaki tanıtım metni şöyle:

Golf oynarken topu yamaçtan aşağı yuvarlanan Bobby Jones, topunu almak için aşağıya indiğinde kayalıkların arasında ölmek üzere olan bir adamla karşılaşır. Adam, son nefesini vermeden önce gözlerini açıp, “Neden Evans’a sormadılar?” der. Bu sözleri bir türlü aklından çıkaramayan Bobby, arkadaşı Frankie’ yle birlikte esrarı çözmeye kalkışır. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardır ölümcül bir tehlike onlarla yüzleşmeyi beklemektedir...

BBC, son olarak Agatha Christie'nin Ölüm Büyüsü romanından uyarlanan The Pale Horse dizisini ekrana getirdi. "Sonunda Ölüm Geldi" romanının dizi uyarlamasının hazırlıkları ise devam ediyor. Ayrıca 2022'de Nil'de Ölüm romanından uyarlanan filmin sinemada olması planlanıyor. "Neden Evans'a Sormadılar?" romanı daha önce bir Miss Marple hikayesi olarak ITV'de ekrana gelen "Marple" dizisi için uyarlandı. Bölüm 2011'de yayınlandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER