Bozkır dizisinin 2. sezonu da çekilecek

Bozkır dizisinin 2. sezonu da çekilecek
BluTV'nin orijinal yapım polisiye draması Bozkır'ın 2. sezonu da çekilecek.

İkinci sezonla ilgili daha önce bir açıklama yapan senarist Levent Cantek, yeni sezonun senaryosunu 2022 Şubat'ta teslim edeceğini belirtti. Cantek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada senaryo tesliminin neden 2022'ye kaldığından da bahsederek şu sözlere yer verdi:

"Güzel bir hikaye ile dönmeyi hayal ediyorum. Bakalım... Bozkır’ın henüz yazmadığım yeni hikayesi hakkında ne desem yanlış olur, Seyfi ve Nuri Pamir dışında her karakter değişebilir, hikaye gereği kimileri devam edebilir. 

Oyuncular öneriyorsunuz, inanın ben pek oyuncu bilmem, ayrıca karışmak da istemem, bu tür işlerle yapım şirketi ve kanal ilgilenir, fikrimi ancak sorarlarsa söylerim, benim işim bu değil… Bir yardımcı senarist aramıyorum ya da senaryo ekibi kurmak niyetinde değilim, film yazacağım, onları da tek başıma yazacağım. Lütfen bana senaryolarınızı göndermeyin. Profesyonel senaristlik yaptığım için bir başkasının yazdığı senaryo, sinopsis ya da tretmanı okumuyorum ve okumam da. Bir ilke bu. Yapım şirketlerine yönelmeniz en doğrusu. Başka senaristler, oyuncular hiç uğraşmayın derim. 

Bozkır’ın devamı neden 2022 diye soruluyor, BluTv için iki sezonluk 'Yeşilçam' senaryosu yazdık, platform isteseydi, Bozkır ile ilgili bir devam sezonuna daha önce karar verebilirdi, tercihini başka bir tür hikayeden yana kullandı. Benden başka bir hikaye istediler. Kendileriyle olan sözleşmem biterken de bana Bozkır’ın ikinci sezonunu önerdiler, ben de OMG ile yeni bir sözleşme imzalamıştım, onun sonrasına bir tarih verdim."
Bozkır'ın düşük bütçeli proje olduğundan da bahseden Levent Cantek, açıklamasını Netflix'in Hakan: Muhafız dizisinin ilk sezonu için harcadığı reklam bütçesinin Bozkır'a toplamda harcanan paranın üç katı olduğuna yer vererek tamamladı. BluTV'nin kurucusu ve genel müdürü A. Doğan Yalçındağ ise Cantek'in açıklamasına "Netflix 2018’de 2.8 milyar net nakit zararı açıkladı. Son 5 yıldır zararlı giderek artıyor. Önemli olan sürdürebilir bir iş yaratmak. 1997 yılında kurulan bir şirketin hala zarar etmesi çok normal değil. Bir de Bozkır uygun bütçeli bir iş demeyi tercih ederim, çok da iyi bir işti elinize sağlık tekrardan." cevabını verdi.

10 bölümlük sezonuyla Kasım 2018'de ekrana gelmeye başlayan Bozkır'ın yapımcılığını ARC Film, yönetmenliğini Bahadır İnce üstlendi. Yiğit Özşener ve Ekin Koç'un başrolünde yer aldığı dizide Nur Fettahoğlu, Altan Erkekli, Merve Çağıran, Bige Önal ve Bülent Düzgünoğlu da rol aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER