Oscar töreni bu yıl TRT 2'de ekrana gelecek!

Oscar töreni bu yıl TRT 2'de ekrana gelecek!
Oscar töreni bu yıl TRT 2'de ekrana gelecek. 

25 Nisan'ı 26 Nisan'ı bağlayacak gece düzenlenecek 93. Akademi Ödülleri, kanalın haftalık yayın akışına dahil edilmiş durumda. Buna göre 01:30'da canlı yayınla "Oscar’a Doğru" başlayacak. 03:00'te ise yayına törenle devam edilecek. Yorumcu olarak yer alacak isimler ise henüz duyurulmadı.

Sunucusuz olarak düzenlenecek törende geçtiğimiz yılın oyunculuk kategorisindeki kazananları Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Brad Pitt ve Laura Dern ödül takdim etmek için hazır bulunacak. Onlara Parasite ile En İyi Film, Yönetmen ve Özgün Senaryo kategorilerinde ödül kazanan Bong Joon Ho eşlik edecek. Ayrıca Angela Bassett, Halle Berry, Don Cheadle, Bryan Cranston, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Reese Witherspoon ve Zendaya da ödül takdim edecek.

Steven Soderbergh, Jesse Collins ve Stacey Sher'in yapımını üstlendiği tören için Los Angeles'ın yanı sıra Londra'ya ve Paris'e de bağlanılacak. Los Angeles'taki Union Station'da alışıldık bir kırmızı halı geçişi olmayacak. Ancak ona yakın bir deneyim sergilenmeye çalışılacak. Basın odası online olarak hazırda bulunacak. Adaylar törendeyken değişmeli olarak salona girecek. Sırası geçen adaylar salondan çıkarak avlu kısmına geçecek. Katılımcılara maske zorunluluğu getirilmediği açıklandı.

TRT ortak yapımı "Quo Vadis, Aida?" filmi En İyi Uluslararası Film kategorisindeki adaylar arasında yer alıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER