TRT Çocuk, engelsiz yayıncılıktaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi!

TRT Çocuk, engelsiz yayıncılıktaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi!
TRT Çocuk, engelsiz yayıncılıktaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce işitme engelli çocuklar için ayrıntılı alt yazı seçeneğini sunan kanal, bugünden itibaren Haberin Olsun programını işaret dili tercümesiyle yayınlayacak.
 
Türkiye’nin ilk ve tek çocuk haber programı Haberin Olsun, artık işaret dili tercümesiyle ekranda olacak. Alanında uzman bir işaret dili tercümanının anlatımıyla işitme engelli çocuklar da tıpkı diğer akranları gibi programı izleme imkânına sahip olacak.  Şubat ayında yayınlarını ayrıntılı alt yazı seçeneği ile sunmaya başlayan kanal, dezavantajlı çocuklara ulaşma konusunda hassasiyetini sürdürüyor. TRT Çocuk izleyicileri, bu akşam itibarıyla Haberin Olsun’u işaret dili tercümesiyle izleyebilecek.
 
TRT Çocuk’un hedef kitlesi tüm çocuklar
 
Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana her çocuğa seslenmeyi amaçlayan TRT Çocuk, bu hedef doğrultusunda içeriklerine bir yeniliği daha ekledi. Kanalın sevilen programlarından Haberin Olsun, bugünden itibaren işaret dili tercümesiyle ekrana gelecek. Dezavantajlı çocukların izleyebileceği içeriklerin çeşitliliğini artırma yönündeki çalışmalarını sürdüren kanal, bu akşam 20.00’den itibaren Haberin Olsun programını işaret dili çevirisiyle yayınlayacak.
 
Erişilebilirliğini artırmak için önemli adımlar atan TRT Çocuk, yakın zamanda da çizgi dizilerine ayrıntılı alt yazı seçeneğini ekledi. Ayrıntılı alt yazı yöntemiyle işitme engelli çocuklar için "Elif ve Arkadaşları", "Aslan", "Rafadan Tayfa", "İbi" ve "Nasreddin Hoca: Zaman Yolcusu" gibi sevilen çizgi filmler, hedef kitlesine uygun olan alt yazı seçeneği ile izleyicilerle buluşturuldu. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER