Dakota Fanning, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı

Dakota Fanning, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı
Dakota Fanning, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı. 

Showtime kanalında yayınlanacak antoloji özelliğindeki The First Lady, Beyaz Saray'da bulundukları dönemde yaşanan önemli olayları başkan eşlerinin gözlerinden anlatacak. İlk sezon Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt odaklı olacak. Michelle Obama'yı Viola Davis'in canlandıracağı dizide Michelle Pfeiffer, Betty Ford'a hayat verirken Gillian Anderson ise Eleanor Roosevelt'i oynayacak. Gerald Ford'u Aaron Eckhart, Barack Obama'yı O-T Fagbenle canlandıracak.

Fanning ise Ford çiftinin tek kızı Susan Ford'a hayat verecek. Babasının başkanlığı döneminde genç bir kız olan Susan, ailesine ilerici fikirler getirmesiyle de biliniyor. Son olarak The Alienist dizisinde rol alan Dakota Fanning'in kariyerinde Once Upon a Time…in Hollywood, War of the Worlds, Uptown Girls, Man on Fire, Please Stand By ve Twilight filmleri de bulunuyor. Fanning ve Pfeiffer, 2001 yapımı I Am Sam filminde birlikte rol aldılar.

The First Lady dizisini Aaron Cooley (Four Seats: A Thriller of the Supreme Court) yarattı ve senaryoyu kaleme aldı. Bölümlerini Susanne Bier (The Undoing) yönetecek. Lionsgate TV ve Showtime ise yapımını üstlenecek. Sezon 6 bölümden oluşacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER