Özlem Sağlanmak, Netflix için hazırlanan Borgen dizisinin kadrosunda

Özlem Sağlanmak, Netflix için hazırlanan Borgen dizisinin kadrosunda
Danimarka doğumlu Türk asıllı oyuncu Özlem Sağlanmak, Netflix için hazırlanan Borgen dizisinin kadrosunda.

2000-2003 yılları arasında Danimarka'daki DR kanalında yayınlanan politik drama Borgen, yeni sezonuyla 2022'de ekranda olacak. Dizinin gelecek sezonunu ilk üç sezonun yayın hakkını aldığını da duyuran Netflix yayınlayacak. Hazırlıkları devam eden sezonun oyuncuları açıklandı.

Yaratıcı Adam Price'ın yanı sıra başrol oyuncuları Sidse Babett Knudsen (Birgitte Nyborg) ve Birgitte Hjort Sørensen (Katrine Fønsmark) de dizinin gelecek sezonu için geri dönecek. Netflix'in Danimarka yapımı dizisi The Rain’de de rol alan Mikkel Boe Følsgaard ile Lucas Lynggaard Tønnesen, Simon Bennebjerg, Johanne Louise Schmidt ve Magnus Millang de dizide rol alacak.

Ayrıca ilk üç sezonda oynayan Søren Malling (Torben Friis), Signe Egholm Olsen (Anne Sophie Lindenkrone), Mikael Birkkjær (Philip Christensen), Lisbeth Wulff (Pia Munk), Lars Mikkelsen (Søren Ravn), Laura Allen Müller Smith (Nadia Barazani), Jens Albinus (Jon Berthelsen), Lars Knutzon (Bent Sejrø), Peter Mygind (Michael Laugesen), Morten Kirkskov (Niels Erik Lund), Gitte Siem Christensen (Kirsten Sejrø), Angunnguaq Larsen (Jens Enok Berthelsen), Freja Riemann (Laura Nyborg Christensen) ve Kasper Lange (Dan Vestergaard) de yeni sezon için dönecekler.

Gelecek sezonda Nyborg'un Dışişleri Bakanı olarak görev alması, ekibinin ve medyanın onu takip etmesi; eski basın sözcüsü Fønsmark'ın ise bir televizyonda haber müdürü olarak görev alarak gazeteciliğe geri dönmesi işlenecek. Kadroda Peter Zandersen, Youssef Hvidtfeldt, Charlotte Fich, Pegah Booyash, Karin Bang Heinemeier, Sussie Nøhr, Niklas Herskind, Michael Moritzen ve Viola Martinsen gibi isimler de yer alacak.

Bron/Broen, Greyzone ve Bedrag gibi dizilerle bilinen Sağlanmak, yakında HBO Max'te yayınlanacak The Investigation dizisinde de rol alıyor.
Özlem Sağlanmak, Birgitte Hjort Sørensen, Sidse Babett Knudsen, Mikkel Boe Følsgaard, Lars Knutzon, Lucas Lynggaard Tønnesen


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER