Brideshead Revisited, BBC için yeniden uyarlanıyor

Brideshead Revisited, BBC için yeniden uyarlanıyor
BBC, Evelyn Waugh'un klasik romanı Brideshead Revisited'ı dizi olarak yeniden uyarlamayı planlıyor. 

Mammoth Screen'in yapımını üstlendiği projeyi Luca Guadagnino (Call Me By Your Name) yazacak ve yönetecek. Mini dizinin yapımında Mammoth Screen'e Moonage Pictures eşlik edecek.

The Daily Mail sitesi HBO'nun dizinin ABD'deki yayıncısı olduğunu ve kadroda Ralph Fiennes, Cate Blanchett, Andrew Garfield, Rooney Mara ve Joe Alwyn'in yer alacağını yazdı. Ancak Deadline kadro haberlerinin kesinleşmesi için erken olduğunu ve HBO'nun da resmi olarak açıklanmadığını belirtti.

Tam ismi "Brideshead Revisited, The Sacred and Profane Memories of Captain Charles Ryder" olan romanda Ryder karakterinin hikayesi ve Brideshead Kalesi'nde yaşayan aristokrat Flyte ailesiyle olan ilişkisini anlatılıyor. Aileden Julia Flyte ve Ryder'la Oxford Üniversitesi'nde arkadaş olan Sebastian Flyte öne çıkıyor. 

1945'te piyasaya çıkan romanda aristokratik özlem, Katoliklik ve homoseksüellik gibi temalar da yer alıyor. Roman, 1981 yılında ITV tarafından mini dizi olarak uyarlandı ve başrolde Jeremy Irons yer aldı. 2008 yapımı film uyarlamasında ise Matthew Goode başroldeydi. The Daily Mail'in haberine göre başrolü Andrew Garfield üstlenecek. Dizinin prodüksiyonu gelecek yıl içinde başlayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER