Rosario Dawson, Dopesick dizisinin kadrosuna katıldı

Rosario Dawson, Dopesick dizisinin kadrosuna katıldı
Rosario Dawson, Michael Keaton'lı Dopesick dizisinin kadrosunda.

Dijital platformlardan Hulu'da ekrana gelecek dizinin sezonu 8 bölüm sürecek. Mini diziyi Empire dizisinin yaratıcılarından Danny Strong hazırlayacak ve Barry Levinson (Rain Man) yönetecek. Dopesick, Beth Macy'nin aynı isimli romanından uyarlanacak. Yapımını ise Fox 21 Television Studios ve The Littlefield Company üstlenecek.

Dizide birbirine geçen hikayeler ve karakterler eşliğinde ABD'deki ağrı kesici (opioid) krizi anlatılacak. Keaton, işini tutkuyla yapan ve kendisini Big Pharma Manhattan'ın ölümcül sırrına bulaşmış bulan eski kafalı doktor Samuel Finnix'i canlandıracak. Dawson ise OxyContin sorununu ortadan kaldırmak isteyen ve Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi'nde çalışan Bridget Meyer'i oynayacak.

Dopesick'in kadrosunda Peter SarsgaardKaitlyn DeverWill Poulter, Philippa Soo ve Jake McDorman da yer alıyor. Dizi, 2021'de ekranda olacak.

Son olarak tek sezon süren Briarpatch dizisinde oynayan Dawson, Jane the Virgin, Daredevil, Luke Cage, The Defenders, Iron Fist ve Jessica Jones dizilerinde de rol aldı. Ayrıca yakın gelecekte The Mandalorian'ın ikinci sezonunda Ahoska Tano'ya hayat vermesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER