Pandemi nedeniyle Amerikan dizileri çekimlere geri dönemeden iptal olmaya başladı

Pandemi nedeniyle Amerikan dizileri çekimlere geri dönemeden iptal olmaya başladı
Koronavirüs salgını eğlence sektörünü etkilemeye devam ediyor.

Mart ayında salgının artan etkisi nedeniyle ülkemizdeki diziler de dahil olmak üzere dünya genelindeki pek çok yapım çekimlerini durdurmuştu. Özellikle Eylül ayına adım atmamızla birlikte sektör toparlanma yolunda adım atmaya başladı. Kimi diziler çekimlere geri döndü veya dönmek için hazırlıklarını devam ettiriyor.

Ancak bazı diziler ne yazık ki dönemiyor. Çekimlere dönüş için senaryoyu ve ekibi bir araya getirerek prodüksiyon takvimini oturtmak pek çok yapım için halen belirsizlik demek. ABD'deki dizilerin bir kısmı Kanada'da çekiliyor ve buradaki diziler için geri dönmesi daha kolay oldu. Kanada şu an salgın konusunda öncesine göre çok daha iyi durumda. Öte yandan New York veya Los Angeles gibi büyük şehirlerde çekim yapan Amerikan dizileri o kadar şanslı değil. Hatta sırf bu yüzden daha önce yeni sezon onayı almalarına rağmen onaylar geri çekilerek diziler için iptal kararı verilmeye başladı.

Ertelenen prodüksiyon tarihleri kadronun ve ekibin takvimini sürekli karıştırınca kimi dizilerin içinde bulunduğu çıkmaz daha da büyüdü. Çünkü herkesi aynı aralıkta aynı yerde bir araya getirmek, diğer projeleriyle ve zorunluluklarla uyuşturmak zorlaştı. Bu sırada belirlenen mali tablolar da görünen o ki şaşmaya yüz tuttu.

Ayrıca bu ertelemeler kanalların programını değiştirmesine de sebep oldu. ABD'deki ulusal kanallardan ABC, CBS ve NBC, programlarını sonbaharda sezonu açacakmış gibi yaparken FOX ve The CW, kendilerini 2021'i için ayarlamaya çalışıyor. Gerçi sonbahar sezonu bile kanallar için Kasım başı anlamına geliyor. Kablolu kanallar ise belli bir sezon takvimine sahip olmadıkları için bu konuda biraz daha rahatlar.

* Netflix, ikinci sezon onayını çoktan verdiği The Society'yi ve ikinci sezon senaryolarını hazırlattığı I Am Not Okay With This'i bunlardan dolayı iptal etti. The Society'nin çok kalabalık bir kadrosunun olması karardan etkendi.

* ABC, Cobie Smulders'ın başrolde olduğu Stumptown'u birkaç erteleme sonrası sonbahara yetişmeyeceği anlaşılınca iptal etti. Yapımcı şirket dizi için farklı bir yayıncı arayacak.

* Comedy Central, 7. sezon onayı olan Drunk History'yi ve Tosh.0'yu benzer sebeplerden iptal ettiğini duyurdu. Yayın politikasını da animasyon komedilere çevirmeye hazırlanıyor zaten. İptal olan Tosh.0'nun üç sezonluk onayı vardı.

* TruTV ise çekimlerinin bir kısmını yapmışken duran komedisi I’m Sorry'yi ikinci sezonunu tamamlama fırsatı bulamadan iptal etti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER