FilmBox, Andrei Tarkovsky filmlerini ekranlarımıza getiriyor!

FilmBox, Andrei Tarkovsky filmlerini ekranlarımıza getiriyor!
FilmBox Arthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye devam ediyor.

16 – 21 Ağustos tarihleri arasında, Rus sinemasının büyük ustası Andrei Tarkovsky, 3 destansı filmle ekranlarımıza gelecek. Yönetmen koltuğuna henüz 30 yaşında iken oturan ve 1986 yılında, henüz 54 yaşında iken kaybettiğimiz Tarkovsky, Rus ve dünya sinemasının en önemli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Metafizik ve spiritüel konulara verdiği referansları, uzun sekanslar ve durgun akan görüntülerden oluşan kendine özgü anlatım dili, Andrei Tarkovsky’yi birçok sinema severin gözünde usta bir yönetmenin de ötesinde, bir sinema teorisyeni kılıyor.

Andrei Tarkovsky, sinematografisinde önemli yer tutan üç klasik filmiyle FilmBox Arthouse ekranlarımıza konuk olacak.

Nostalji (Nostalghia) – 16 Ağustos Pazar – Saat 15:50

Ayna (The Mirror) – 18 Ağustos Salı – Saat 16:20 / 21 Ağustos Cuma – Saat 01:30
18 Ağustos Salı günü, Tarkovsky’nin sinema büyüsü bizleri çok özel iki filmle saracak. Öğleden sonra ekranlara gelecek olan Ayna, ölüm döşeğindeki bir adamın anıları etrafında şekilleniyor. Çocukluk, aile, savaş ve diğer kişisel anılar üzerinden Rusya'nın güncel tarihini yansıtan bu filmin en büyük özelliği, Tarkovsky’nin özellikle çocukluk anılarına dayanan bir gayrı resmi otobiyografi kimliği taşıması. Filmin ismi de buradan geliyor. Ayna, kaçıranlar için 20 Ağustos Perşembe’yi, 21 Ağustos Cuma’ya bağlayan gece saat 01:30’da yeniden ekranlarda olacak.

Solaris (Solaris) - 18 Ağustos Salı – Saat 18:05
18 Ağustos akşamüstü ise, dünya sinemasının en ünlü yapıtlarından biri olan bilimkurgu – sanat filmi Solaris ekranlara gelecek. Polonya’lı yazar Stanislav Lem’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin öyküsü, uzak gezegen Solaris'e gönderilen uzay ekibi üyelerinin aklını kaçırmaya başlaması üzerine üsse gönderilen bir psikoloğun, gezegenin sırrını keşfe çıkması üzerine kurulu.

Filmbox Arthouse yayınlarına, seçkin TV platformları TV+ Kanal 33, KabloTV Kanal 344 ve Vodafone TV üzerinden ulaşılabiliyor. Filmbox Arthouse içeriklerine ayrıca, FilmBox Live websitesi ve uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER