Colin Kaepernick'in hayatı Netflix'te dizi oluyor

Colin Kaepernick'in hayatı Netflix'te dizi oluyor
Colin Kaepernick ve Ava DuVernay yeni bir dizi için iş birliği yaptılar. İsmi "Colin in Black & White" olarak konan projenin sezonu 6 bölüm sürecek ve Netflix'te yayınlanacak.

Dizide beyaz bir ailenin evlat edindiği siyahi bir çocuk olarak yetişen Kaepernick'in gençlik yılları anlatılacak. Başarılı bir futbolcu olma yolunda ilerlemesinden kendi kimliğini tanımlayışına ve insan hakları savunucusu olmasına yol  olaylar anlatılacak. Projede yapımcı olarak yer alan Kaepernick dış ses olarak da dahil olacak. Netflix'in When They See Us dizisini de hazırlayan DuVernay'in yapımcısı olduğu projenin senaryosunu Michael Starrbury kaleme aldı.

Amerikan futbolunda quarterback pozisyonuyla oynayan Kaepernick, altı sezon boyunca San Francisco 49ers'ta yer aldı. 2016'da Amerika'daki sistematik ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek için maçlarda marş okunurken diz çökmeye başlayan Kaepernick'in hareketi diğer oyunculara yayılmış ve politik bir hareket haline gelmişti. Sezon bitimi takımla ilişiği kesilen futbolcu, kariyerine engel olmakla suçladığı NFL'i dava etti ve dava, 2019'da karşılıklı anlaşmayla sona erdi. Anlaşmanın şartları ise açıklanmadı. Halen herhangi bir takımla çalışmayan Kaepernick, siyahilere yönelik ırkçılığa karşı yürütülen sivil toplum mücadelesinin önemli bir ismi haline geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER