Tuba Büyüküstün, UNICEF Kısa Film Yarışması’nın jürisinde yer alacak!

Tuba Büyüküstün, UNICEF Kısa Film Yarışması’nın jürisinde yer alacak!
2014 yılından beri ‘’UNICEF İyi Niyet Elçisi ve Çocuk Hakları Savunucusu” olarak görev yapan oyuncu Tuba Büyüküstün, Uluslararası Göç Filmleri Festivali ‘UNICEF Kısa Film Yarışması’nın jürisinde yer alacak. Ünlü oyuncuyarın başlayacak festivalin tanıtım toplantısı için gönderdiği videolu mesajda Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin göç konusunun daha anlaşılır, daha tartışılır ve daha çözüm aranır hale gelmesinde önemli bir rol oynayacağını söylemişti.

9 filmin yarışacağı yarışmanın jürisinde Tuba Büyüküstün’ün yanı sıra; UNICEF’in Türkiye temsilcisi Philippe Duamelle ile Parazit, ABD’li film eleştirmeni ve yazar Darcy Paquetde yer alacak.

AKADEMİ ÜYESİ ‘AYNI GEMİDE’
8 filmin yarışacağı Aynı Gemi Kısa Film Yarışması’nın jürisinde ise yönettiği ikinci kısa filmle Oscar adayı olan ve 2018’de Akademi üyeleri arasına katılan İranlı senarist ve yönetmen Farnoosh Samadi, Avusturyalı kültür yöneticisi ve küratör Marija Milovanovic, Hollandalı festival satış ve dağıtım şirketi sahibi, aynı zamanda festival stratejisti Wouter Jansen bulunuyor. UNICEF Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ‘En İyi Kısa Metraj Film’e 5 bin, Aynı Gemi Kısa Film Yarışması’nda ‘En İyi Kısa Metraj Film’e bin Avro ödül verilecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER