Netflix’in Japon yapımı yeni korku dizisi Ju-On: Origins, 3 Temmuz’da başlıyor

Netflix’in Japon yapımı yeni korku dizisi Ju-On: Origins, 3 Temmuz’da başlıyor
Netflix’in Japon yapımı korku dizisi Ju-On: Origins, 3 Temmuz’da ekranlarda olacak.

Takashi Shimizu tarafından yaratılan bir Japon-Amerikan korku serisi olan Ju-On, "The Grudge" ismiyle de biliniyor. Pek çok filmle genişleyen serinin 2004 yapımı Amerikan uyarlaması ilk filmi ülkemizde "Garez" ismiyle vizyona geldi.

Ju-On filmleri genellikle Tokyo’nun Nerima ilçesinde bulunan bir evdeki intikam peşindeki lanetli ruhun etrafında geçer. Takeo Saeki karakteri karısı Kayako’nun başka bir erkekle ilişkisi olduğuna kendisini inandırdığında arısını, oğlu Toshio’yu ve Toshio’nun kedisini öfkeyle öldürür. Ju-On’a göre bir kişi derin ve güçlü bir öfke ile öldüğünde bir lanet doğar. Lanet, o kişinin öldüğü veya sıkça bulunduğu yerde toplanır. Ölenlerin ruhları bölgeye musallat olur. Lanetli eve girmek veya lanetlenmiş biriyle temas kurmak gibi durumlarda o kişi potansiyel olarak öldürülür.

Ju-On: Origins dizisi ise bahsi geçen lanetin kökenini ve evle temas edenlerin başından geçen olayları anlatacak. Sezonu 6 bölümden oluşan dizinin kadrosunda Yoshiyoshi Arakawa, Yuina Kuroshima, Ririka, Koki Osamura, Seiko Iwaido, Kai Inowaki, Tei Ryushin, Yuya Matsuura, Kaho Tsuchimura, Tokio Emoto, Nobuko Sendo ve Kana Kurashina gibi isimler yer alıyor. Takashige Ichise, senaryoyu kaleme aldı, Sho Miyake ise yönetmenliğini üstlendi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER