Haluk Bilginer'li Alex Rider dizisi 4 Haziran'da Amazon Prime'da başlıyor

Haluk Bilginer'li Alex Rider dizisi 4 Haziran'da Amazon Prime'da başlıyor
Kadrosunda Haluk Bilginer'i de bulunduran Alex Rider dizisi 4 Haziran'da Amazon Prime'da başlıyor.

Otto Farrant'ın canlandırdığı Alex Rider, MI6 adına görev alan genç bir ajan. Dizide Alex tartışmalı metotları olan çok zengin bir akademinin perde arkasında yaşananları araştırmak için akademiye katılacak. Kadroda Bilginer ve Farrant dışında Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹjo de yer alıyor.

Haluk Bilginer, dizinin kötü adamlarından Dr. Greif karakteriyle ekranda olacak. Buchan, Alex'in koruyucusu Ian Rider'ı; Dillane Alex'e görevini veren Alan Blunt'ı, McClure da Alan'ın departmandaki yardımcısını canlandıracak. Alex'in kahyası Jack'e Ronkẹ Adékoluẹjo, en yakın arkadaşı Tom'a ise Brenock O’Connor hayat verecek. 

Sony Pictures Television ve Eleventh Hour Films'in hazırladığı yeni dizi Anthony Horowitz'in kaleme aldığı Point Blanc kitabından uyarlandı. BAFTA ödüllü senarist Guy Burt'ın (The Borgias, The Bletchley Circle) senaryoyu kaleme aldı. Alex Rider karakteri daha önce beyaz perdeye de geldi, 2006 yapımı "Alex Rider: Stormbreaker" filminde karakteri Alex Pettyfer canlandırdı. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER