BBC, çekimlere devam edebilmek için dizi ekiplerini karantinaya almayı düşünüyor

BBC, çekimlere devam edebilmek için dizi ekiplerini karantinaya almayı düşünüyor
Devam eden prodüksiyonların Mart ortasında durduğu İngiltere'de duran setler çalışmaya dönmek için seçenekleri değerlendirmeye başladılar. 

Ülkedeki önlemler 7 Mayıs'a kadar yeniden değerlendirilecek. Karantina sürecinden dolayı yakın gelecekte yayın boşluklarıyla karşı karşıya kalacak olan BBC de kendi içinde değerlendirmesine devam ediyor. Edinburgh Televizyon Festivali'nin online yayınına katılan drama sorumlusu Piers Wenger, prodüksiyonlara devam etmek için dizi ekiplerini karantinaya alma fikirini değerlendirdiklerini belirtti.

Ekip karantinaları oyuncuların aynı alanda iletişim kurmasına imkan sağlayacak. Set dışına çıkma olmayacağı için de sağlık riski aza indirilecek. The Guardian'ın haberine göre Wenger, yıldız isimleri sette daha uzun süre tutmanın program giderlerini daha da artıracağını kabul etti. Ancak yılın geri kalanında sosyal mesafe kuralları devam ettiği takdirde yeni program hazırlayabilmek için bunun en uygulanabilir çözümlerden birisi olduğunu belirtti.

BBC'nin içerik sorumlusu Charlotte Moore ise programların Zoom'a kaymasının ve video konferansı kullanmanın yeterli olmayacağını ekledi. Çünkü karantina dönemi devam ediyor olsa da izleyiciler yakın gelecekte daha fazlasına ihtiyaç duyacak. BBC ayrıca yeni televizyon bölümlerini sosyal mesafe kurallarına uyarak çekmenin yollarını da arıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER