20 büyük festival, filmleri Youtube'da yayınlamak üzere birleşti

20 büyük festival, filmleri Youtube'da yayınlamak üzere birleşti
Dünyanın dört bir yanındaki 20'den büyük film festivali bir araya geliyor. Salgın nedeniyle pek çok festivalin iptal olması ve sinema salonlarının kapanması nedeniyle “We Are One: A Global Film Festival” isminde bir etkinlik düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında Youtube'daki We Are One hesabı üzerinden ücretsiz film yayını yapılacak. 29 Mayıs'ta başlayacak etkinlik 10 gün sürecek ve 7 Haziran'da tamamlanacak.

We Are One'a dahil olan festivallerin arasında Berlin, Cannes, Venedik, Sundance, Toronto, Tribeca, Kudüs, Locarno, Mumbai, San Sebastian, Saraybosna, Sidney, Karlovy Vary, Tokyo, Locarno, ve Londra da yer alıyor. Etkinlikte film, belgesel, müzik, komedi ve söyleşi formatında yapımlar yer alacak. Şu an için hangi filmlerin veya içeriklerin yayınlanacağı hakkında bilgi verilmedi. Yine de daha önce vizyon yüzü görmemiş filmlerin gösterilme ihtimali düşük olarak görülüyor.

Fransa'da son gelişmeler ışığında festivaller Eylül ayına kadar iptal edildi. Eylül ayında yapılması planlanan Venedik ve Toronto'nun durumu belirsizliğini koruyor. Dün iptal kararı alan Karlovy Vary ise festivali online düzenleme seçeneği üzerinde duruyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER