Netflix, La Casa de Papel'in 4. sezonunu ilk ayında 65 milyon üyenin izleyeceğini öngörüyor

Netflix, La Casa de Papel'in 4. sezonunu ilk ayında 65 milyon üyenin izleyeceğini öngörüyor
Birinci çeyrek raporunu açıklayan ve üye sayısının 183 milyona çıktığını duyuran Netflix, bazı yapımlarının izlenme sayılarını da açıkladı. Buna göre;

Mark Wahlberg'li aksiyon komedi filmi Spenser Confidential, altı haftada 85 milyon üye tarafından izlendi. 27 Mart'ta üçüncü sezonu gelen Ozark'ın bir ay sonunda 29 milyon üyeye ulaşacağı tahmin ediliyor. Reality şov Love is Blind, 13 Şubat'ta yayınlanan ilk sezonuyla 30 milyon üyeye ulaştı. Netflix'in 3 Nisan'da dördüncü sezonuyla ekrana dönen La Casa de Papel için ön gördüğü ilk dört haftalık üye sayısı ise 65 milyon. Yakın dönemin popüler belgeseli Tiger King için yaptığı benzer öngörü ise 64 milyon üye.

Platformun ikinci çeyrekte ekrana getirdiği veya getireceği içeriklerin arasında uzay komedisi Space Force, reality şov Too Hot to Handle, Kenya Barris'in hazırladığı komedi dizisi #BlackAF, Michael Jordan belgeseli The Last Dance, Ryan Murphy'nin yeni dizisi Hollywood ve Chris Hemsworth'lü aksiyon filmi Extraction da yer alıyor.

Netflix geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ölçüm sisteminde değişikliğe gitti. Daha önce bir dizi bölümünün veya filmin %70'i izlendiği takdirde izlenmiş sayıyordu. Ancak artık bir üye en az iki dakika bir diziyi veya filmi izliyorsa bu içerik izlenmiş kabul ediliyor. İki dakika bir kişinin bir içeriği bilinçli olarak izlemeyi tercih etmesi için yeterli bir süre olarak görülüyor. Bu yeni sistem öncekine göre Netflix'in izlenme sayılarında yaklaşık %35 artış anlamına da geliyor.

Netflix, yeni ölçüm sistemine dayanarak yaptığı ilk duyuruda The Witcher'ın ilk sezonunun 76 milyon üye tarafından izlendiğini açıkladı. The Witcher böylece Stranger Things'i geride bırakarak Netflix dizileri içinde zirveye yerleşti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER