Netflix'in üye sayısı 183 milyona çıktı

Netflix'in üye sayısı 183 milyona çıktı
Netflix ilk çeyrek raporunu açıkladı ve bir kez daha beklentilerin üstüne çıkmayı başardı. Platformun üye sayısı 183 milyona çıktı.

2019'un son çeyreğinde 167 milyondan fazla üyesi olduğunu açıklayan Netflix'in üye sayısı 15.8 milyon artış gösterdi. İlk tahminler artışın 7 milyon civarı olacağı şeklindeydi. Ancak virüs sonrası milyonlarca insanın eve kapanması nedeniyle piyasa beklentisinin üstünde kalacağı da konuşuluyordu. Üye artışının 13.5 milyonu ABD dışından oldu.

İkinci çeyrek beklentisi ise şu an 7.5 milyon üye. Netflix CEO'su Reed Hastings, yaptığı açıklamada üye sayısının ve izleme oranının arttığını belirtti, ancak evde kalmanın sona ermesiyle ikisinde de gelecekte düşüş beklediklerini ekledi. Nisan-Haziran döneminde evde kalmaların devam edeceği ön görüldüğü için üye artışının yine beklentilerin üstünde seyretmesi ihtimal dahilinde görülüyor. Netflix'in hisseleri günü 433.83 $'dan kapattı. 2020'nin başından beri hisselerde %32 artış görüldü. 

Netflix, karantinanın prodüksiyonlarını nasıl etkilediği hakkında bilgi de verdi. Buna göre.en çok etkilenenler beklendiği gibi gelecek projeler oldu. Dünya genelinde çekimleri durdurma kararı alan Netflix'in sadece Kore'deki ve İzlanda'daki az sayıdaki projesi çekimlere devam ediyor. Animasyon projelerin hazırlıkları ev üzerinden devam ederken 200'den fazla projesi ise post-prodüksiyona devam ediyor. Prodüksiyonların durması diğer yandan şirketin serbest nakit akımına olumlu etkide bulundu. 2020'yi eksi 2.5 milyar dolar nakit akımıyla kapatması beklenen şirketin artık 1 milyar dolarla kapatması bekleniyor.

Netflix, ikinci çeyrek için planladığı bütün dizileri ve filmleri sorunsuz ekrana getirecek. Ancak bazı projelerin dublaj çalışmaları karantinadan etkilenecek. Müşteri hizmetlerinde evden çalışmaya geçildiği için aksamalar yaşanıyor olsa da artan talebi karşılamak için fazladan 2000 kişi alındı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER