BluTv'den bir dönem draması geliyor: Yeşilçam!

BluTv'den bir dönem draması geliyor: Yeşilçam!
BluTv'nin resmi instagram hesabında bir canlı yayın başlatan portalın kurucusu ve CEO'su A. Doğan Yalçındağ ve Drama Müdürü Sarp Kalfaoğlu, önümüzdeki sezon yayına almayı planladıkları bazı projelerinden bahsettiler.  Kalfaoğlu, Covid19 salgını başlamasaydı çekime çıkmak üzere olan Tunç Şahin'in yaratıcısı olduğu 7Yüz'ün tek bölümlük bağımsız bir devam hikayesinden bahsetti. Behzat Ç., projesinin ilgi çeken bir karakteri olan Ercüment Çözer'i odağına alan ve ilk yerli dijital spin-off olarak tanımladıkları Saygı, Pavyon ekibiyle çalıştıkları yeni belgesel Dijital Flörtleşme gibi yeni projelerin yanı sıra halen devam eden işlerin yeni sezonları hakkında da bilgilendirmeler yaptılar. 

Blu Tv olarak 2021 hedefleri arasında orijinal sinema filmi yapmak ve daha çok HBO dizisi yayınlamak olduğunu da açıkladılar. Genç seyirci tarafından çok büyük ilgiyle izlenen Bartu Ben'in ikinci sezonu için ise senaryo beklediklerini de söyleyen Sarp Kalfaoğlu, önümüzdeki dönemde dört proje çalıştıklarını açıkladı. 

Bunlardan biri de en geç 2021'de yayına çıkması planlanan  Eski Hikaye, Bozkır, Halka gibi projelerin yazarı Levent Cantek ve Volkan Sümbül'ün kaleme aldığı kod adı Yeşilçam olan dönem projesi. 1960'lara gidip o büyülü dönemi bir film yapımcısının hayatına odaklanarak anlatacaklarını açıklayan Kalfaoğlu, ilk sezonun senaryo yazım aşamasının bittiğini de açıkladı. 

Gelişmeleri bildireceğiz..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER