İlker Kızmaz, Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi için Mustafa Kemal’i canlandıracak!

İlker Kızmaz, Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi için Mustafa Kemal’i canlandıracak!
Güçlü kadrosu ve tarihi gerçeklere dayalı hikâyesi ile merakla beklenen TRT 1’in Milli Mücadele dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm’de başarılı oyuncu İlker Kızmaz, 39 yaşındaki Mustafa Kemal’i canlandıracak. Daha önce de Çanakkale 1915 isimli sinema filminde Atatürk’ü canlandıran Kızmaz, buradaki başarılı performansıyla adından söz ettirmişti.
 
Dizinin oyuncu kadrosunda; Birkan Sokullu, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Melis Sezen, Hilmi Cem İntepe, Rıza Kocaoğlu, Umut Karadağ, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Mehmet Özgür, Serkan Ercan gibi isimler yer alıyor.
 
Nefes kesen tanıtım
 
İtilaf Devletlerinin 16 Mart 1920’de İstanbul’u işgal edip Meclis-i Mebûsan’ı dağıtmasından sonra Mustafa Kemal Paşa liderliğinde gerçekleştirilen Kuvayı Milliye hareketini ve Ankara’da kurulacak tam bağımsız meclisin açılış serüvenini anlatan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi, yayınlanan ilk tanıtımın ardından büyük merak uyandırdı.
 
İlk bölümü, İstanbul’un işgalinin yüzüncü yılı olan 16 Mart 2020’de yayınlanacak dizinin 6’ıncı ve son bölümü ise TBMM’nin açılışının yüzüncü yılı olan 23 Nisan haftasında ekranlara gelecek.

Çekimler titizlikle devam ediyor
 
Son yılların önemli isimlerine kadrosunda yer veren ve birbirinden değerli oyuncularıyla dikkat çeken dizide, yaşanılan dönemi tüm gerçekliği ile yansıtabilmek için gerek kullanılan ekipman gerek mekan ve kostümler üzerinde titizlikle çalışılıyor.

Senaryosunu Funda Çetin’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda adını dönem dramalarıyla duyuran Yasin Uslu oturuyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER