İngiliz dizileri Vera ve Britannia yeni sezon onaylarını aldı

İngiliz dizileri Vera ve Britannia yeni sezon onaylarını aldı
İki İngiliz dizisi yeni sezon onayını aldı. ITV'nin yayınladığı Vera 11. sezon onayını alırken Sku One'ın ekrana getirdiği Britannia 3. sezon onayını aldı.

Polisiye drama türündeki Vera, Ann Cleeves'in romanlarına ve romanlarındaki karakterlere dayanıyor. Kadrosunda Brenda Blethyn, Jon Morrison, Riley Jones, Kenny Doughty, David Leon ve Kingsley Ben-Adir gibi isimler bulunuyor. Dizinin gelecek sezonunun yine dört bölüm sürmesi bekleniyor.

İnce bir zekaya ve özel bir albeniye sahip Dedektif Vera Stanhope, Northumberland bölgesinde ekibiyle birlikte bir dizi cinayeti çözmeye uğraşıyor. 10. sezon 12 Ocak'ta başladı.

Sky ve Amazon'un ilk ortak prodüksiyonu olan Britannia, 7 Kasım'da on bölümlük ikinci sezonuyla ekrana gelmişti. 

Ödüllü senarist Jez Butterworth'ün yazdığı yeni dizinin başrollerinde Kelly Reilly (True Detective), David Morrissey (The Walking Dead), Zoë Wanamaker (My Family), Nikolaj Lie Kaas (The Killing) ve Eleanor Worthington-Cox (The Enfield Haunting) gibi isimler yer alıyor.

Dizi, M.S. 43'te Druidler ve savaşçı kraliçeler tarafından yönetilen Britannia isimli bir ülkede geçiyor. Gün geçtikçe gücünü artıran Canti'nin kralının kızı olan Kerra (Reilly) ve rakibi Kraliçe Antedia (Wanamaker), Romalılar ülkeyi işgal etmeye kalkınca aralarındaki anlaşmazlığı bir kenara bırakırlar.

Romalıların işgalini önceden gören Druid Divis'in (Kaas) Romalıları durdurabilmek için 12 yaşındaki Canti'li kız Cait (Worthington-Cox) ile iş birliği yapması gerekir. Roma ordusunu yöneten General Aulus Plautius (Morrissey) ise Sezar'ın yapamadığını yapıp ülkeyi Romalıların toprakları arasına katmak istemektedir. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER