Payitaht Abdülhamid dizisi bu hafta dalya demeye hazırlanıyor!

Payitaht Abdülhamid dizisi bu hafta dalya demeye hazırlanıyor!
TRT 1’in yapımcılığını Es Film’in üstlendiği üç sezondur ilgi ile izlenen dizisi Payitaht Abdülhamid, 100.bölümü ile ekrana geliyor. Her Cuma akşamı izleyicileri ekran başına kilitleyen dizi, 100 bölümlük büyük başarısını sürdürmeye devam ediyor.

Dizide kullanılan uluslararası standartlarındaki CGI teknikleri ve görsel efektler kalabalık bir ekip tarafından hazırlanıyor.Sadece dekor yapımı için her bölüm (boyama, marangoz işçiliği, demir işçiliği vb.) 50 kişiden oluşan büyük bir ekip gece gündüz görev alıyor.
 
Yüzlerce dekor binlerce kostüm
 
Payitaht Abdülhamid için bugüne kadar 500’den fazla mekan hazırlandı ve bu mekanlar için 3 bin metre kareyi aşkın özel halı üretildi. Tarih danışmanları eşliğinde dönemin inceliğine inilerek 4 sezondur 7 bin adet kostüm üretildi.

Kostüm üretimlerinde 30 atölyede 25 terzi görev aldı ve binlerce metre kumaş kullanıldı. Ayrıca günümüzde nadir bulunan dönem takıları gerçeğe en yakın tasarımlarla özel olarak üretildi.

Dizinin kamera arkasında şu ana kadar bine yakın kişi çalıştı. Dev oyuncu kadrosu ve 180 kişiden oluşan set ekibi ile çekimleri devam eden Payitaht Abdülhamid 100. bölümü ile 13 Aralık Cuma akşamı saat 20.00'de TRT 1’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER