Netflix, The Irishman'in izlenme sayısını açıkladı

Netflix, The Irishman'in izlenme sayısını açıkladı
Netflix, Martin Scorsese imzalı The Irishman filminin izlenme sayısını açıkladı.

Şirketin içerik şefi Ted Sarandos, UBS Global TMT Conference'a katıldığında yaptığı açıklamada 27 Kasım'da yayınlanan filmin ilk yedi günde 26.4 milyon üye tarafından izlendiğini belirtti. Sarandos, ilk 28 günkü beklentilerinin 40 milyon olduğunu da ekledi.

26.4 milyon üye, Netflix'in üye sayısının yaklaşık %16'sına denk geliyor. Platformun bir diğer orijinal filmi Bird Box, ilk yedi günde 45 milyon üye tarafından izlenmişti. The Irishman, Bird Box'ın gerisinde kalsa da platformu memnun edici bir sayıya ulaşmış durumda. Netflix bir filmin veya dizi bölümünün %70'i izlendiği takdirde izlenmiş olarak kabul ediyor. Bu da 3.5 saatlik süresiyle öne çıkan filmin en az %70'inin üyeler tarafından izlendiği anlamına geliyor.

Sarandos, yaptığı açıklamada Scorsese'nin durumdan memnun olduğunu da dile getirdi. Ünlü yönetmen 13 yıllık projesini Netflix'in 140 milyon dolar ayırmayı kabul etmesiyle hayata geçirebilmişti. The Irishman, dün açıklanan Altın Küre adaylıklarında beş adaylık kazandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER