Alvaro Morte, Zaman Çarkı serisinden uyarlanan yeni dizinin de kadrosunda

Alvaro Morte, Zaman Çarkı serisinden uyarlanan yeni dizinin de kadrosunda
Robert Jordan’ın fantastik edebiyat serisi The Wheel of Time'ın televizyona uyarlamasının kadrosu genişliyor. Başrolünde Rosamund Pike'ın (Gone Girl) yer aldığı diziye dört yeni isim dahil oldu.

Alvaro Morte, Hammad Animashaun, Alexandre Willaume ve Johann Myers kadroya katıldılar. Morte (La Cas de Papel) Logain'i, Animashaun (Black Mirror) Loial'i, Willaume (Tomb Raider) Thom Merrilin'i ve Myers (Snatch) Padan Fain'i canlandıracak. Oyuncuların karakterlerinin detayları şu an için paylaşılmadı.

Zaman Çarkı ismiyle ülkemizde bilinen seri, 14 ciltlik ve yaklaşık 10.000 sayfalık bir külliyat. Dizi uyarlamasını online yayın platformu Amazon Prime yayınlayacak.

Zaman Çarkı bir başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı anlatır. İyi ve kötü arasındaki sonu gelmeyen savaş tekrar başlamak üzeredir. Dünyayı ele geçirmeye çalışan Shai’tan (karanlık varlık), asırlar süren topyekün bir savaş sonunda Lews Therin Telamon liderliğindeki erkek Aes Sedai ‘ler tarafından bir “zindana” hapsedilir ve zindanı mühürlenir. Shai’tan, hapsedilmeden önce, erkek Aes Sedai’lerin gücünün kaynağı olan saidin’i “lekeler” ve ilerleyen günlerde hepsinin delirmesine ve muhteşem güçleriyle yeryüzünün şeklini değiştirecek ölçüde yıkımlar yapmalarına sebep olur. 

Asırlar sonra küçük bir köyde, sıradan bir delikanlı olan Rand’ın ve arkadaşlarının hayatı korkunç yaratıkların (Gölgedölleri) saldırısı ve onları kurtaran Moraine tarafından sonsuza kadar değişir. Rand, Lews Therin Telamon’un yeniden bedenlenmesidir (Yenidendoğan Ejder) ve Karanlık Varlık serbest kaldığında onunla savaşmaya yazgılıdır. Arkadaşları Matrim Cauthon ve Perrin Aybara’da kırılıştan önceki kişilerin yeniden bedenlenmesinden etkilenmiştir.

Seri boyunca Rand’ın çobanlıktan dünyanın kurtarıcısı ve yıkıcısı olan Yenidendoğan Ejder’e dönüşümü ve dünyayı da beraberinde de dönüştürmesi anlatılır. Karakterler sayıca kalabalık, detaylı ve kendi içinde bir bütündür. Her birinin zihinlerinden geçenler ve dönüşümleri didik didik edilir. Toplum yaşamı, tarihinden giyim-kuşamına, davranış tarzından mimarisine kadar detaylarıyla tasvir edilir.

Bahsi geçen Moraine karakterini Rosamund Pike canlandıracak. Kadroda Madeleine Madden, Marcus Rutherford, Barney Harris, Zoë Robins, Josha Stradowski ve Daniel Henney de yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER