Jules Verne’in 80 Günde Devri Alem romanı televizyona uyarlanıyor

Jules Verne’in 80 Günde Devri Alem romanı televizyona uyarlanıyor
Jules Verne’in 1872’de yayınlanan klasik eseri 80 Günde Devri Alem (Around The World In 80 Days) televizyona uyarlanıyor.

Maceracı İngiliz beyefendisi Phileas Fogg'un The Reform Club’taki arkadaşlarıyla girdiği 20 bin sterlinlik iddiayı kazanabilmek için 2 Ekim saat 20:45’te harekete geçip 80 gün sonra, yani 21 Aralık’ta ve aynı saatte kulübe geri dönmesi gerekmektedir. Yeni işe aldığı Fransız uşak Passepartout ile birlikte dünyayı 80 günde dolaşmak için yola çıkar. Yanlarında hikayeyi haberleştirme fırsatı yakalayan gazeteci Abigail Fix de bulunmaktadır.

Phileas Fogg karakterini dizide İngiliz aktör David Tennant, Passepartout karakterini Fransız aktör Ibrahim Koma, Abigail Fix karakterini ise Alman aktris Leonie Benesch canlandıracak. Sezon 8 bölüm sürecek ve 2020'nin sonunda ekranda olacak. France Télévisions, ZDF, Rai ve BBC kanalları yayınlayacak. Slim Film + Television yapımını, Ashley Pharoah (Life on Mars) ve Caleb Ranson (Child of Mine) senaryoyu üstlendi. Steve Barron (The Durrells) ve Charles Beeson (The Mentalist) ise bölümleri yönetecek.

David Tennant, geçtiğimiz ay da seri katil draması Des'in başrolünü üstlendi. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER