David Tennant, seri katil draması Des'in başrolünü üstlendi

David Tennant, seri katil draması Des'in başrolünü üstlendi
İngiliz kanalı ITV'den yeni bir drama dizisi geliyor. Ünlü seri katil Dennis Nilsen'i konu alan Des'in başrolünde David Tennant yer alacak. Mini dizinin sezonu 3 bölüm sürecek.

Proje, Brian Masters'ın yazdığı Killing For Company'den uyarlanacak. İskoç seri katil Dennis Nilsen'in aktif olduğu 1978-1983 yılları arasında en az 15 erkeği öldürdüğü biliniyor. Nilsen geçtiğimiz yıl kaldığı hapishanede hayatını kaybetti. Bölümlerde tutuklanması ve mahkemesi üç ana karakterin gözünden anlatılacak.

Son olarak Good Omens dizisiyle ekrana gelen aktöre Jason Watkins ve Daniel Mays eşlik edecek. Watkins, bahsi geçen Masters'ı, Mays ise Dedektif Peter Jay'i canlandıracak. Dizinin yapımını yakın zamanda Catherine the Great'i hazırlayan New Pictures üstlendi. Senaryoyu Luke Neal ve Lewis Arnold kaleme alıyor.

Des'in kadrosunda Ron Cook, Faye McKeever, Chanel Cresswell, Barry Ward, Tony Way, Bronagh Waugh, Laurie Kynaston, Ross Anderson, Ben Bailey Smith, Jay Simpson, Silas Carson, Stuart McQuarrie, Jamie Parker, Lex Shrapnel, Gerard Horan, Joel Morris, Jonathan Coy, Amy Booth-Steel, Ken Bones, Andrew Woodall ve Amaka Okafor da yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER