Dracula, 1 Ocak'ta BBC'de başlıyor

Dracula, 1 Ocak'ta BBC'de başlıyor
BBC One ve Netflix ortak yapımı Dracula dizisinin yayın tarihi belli oldu. Dizi, 1 Ocak'ta BBC'deki yayınına başlayacak.

Mini dizi özelliğindeki projenin başrolünü Claes Bang (The Girl in the Spider’s Web, Borgen The Affair) üstlendi. Ekipte John Heffernan, Dolly Wells, Joanna Scanlan, Morfydd Clark, Lujza Richter ve Mark Gatiss de yer alıyor.

Sherlock'un yaratıcıları olarak bilinen Steven Moffat ve Gatiss’in Bram Stoker’ın klasik eserinden esinlenerek yazdığı dizi 90 dakikalık 3 bölümden oluşuyor. Diğer bölümler 2 ve 3 Ocak'ta yayınlanacak. 1897 yılının Transilvanyası'nda yaşayan kana susamış Kont’un Viktorya dönemi Londrası'na karşı planlarını izleyeceğimiz Dracula, önceki versiyonlarında gördüğümüz karanlık dünyayı yeniden tanıtacak. 

Dizinin İngiltere’deki gösterimini BBC One; İngiltere haricindeki gösterimleri ise Netflix üzerinden gerçekleştirilecek. Ancak şu an için Netflix tarihi belli değil. Hartswood Films için Netflix ile anlaşan BBC Studios Distribution, yapımın uluslararası dağıtımcısı oldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER