Freddie Highmore, Leonardo Da Vinci'nin hayatını anlatacak yeni dizinin kadrosunda

Freddie Highmore, Leonardo Da Vinci'nin hayatını anlatacak yeni dizinin kadrosunda
Ünlü mucit ve ressam Leonardo Da Vinci'nin hayatını anlatacak yeni dizinin kadrosuna Freddie Highmore (The Good Doctor, Bates Motel) da dahil oldu.

Frank Spotnitz'in hazırladığı dizi ilk olarak Mayıs 2018'de duyuruldu. Sezon sekiz bölüm sürecek ve şimdilik "Leonardo" ismi kondu. Bölümlerde sanat da dahil olmak üzere Da Vinci'nin başarıları anlatılacak. Her bölümün belli bir bir dönüm noktasına ayrılması planlanıyor. Dili İngilizce olan dizi, gelecek yıl yani Leonardo'nun ölümünün 500. yılında ekrana gelecek. 

Highmore, Stefano Giraldi ismindeki kurgusal bir karakteri canladıracak. Stefano, bir cinayet davasında şüpheli olarak Leonardo'yu araştıracak ve geçmişini deşecek. Aktörün Sony destekli şirketi Alfresco Pictures, projede Luxe Vide ve Big Light Productions'a eşlik edecek.

Başrolünü Aidan Turner'ın üstlendiği diziyi Dan Percival (The Man in the High Castle yönetecek. Leonardo'yu İtalya'da RAI, Fransa'da France Televisions ve Almanya'da ZDF ekrana getirecek. Çekimler Aralık ayında başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER