Leonardo Da Vinci'nin hayatı yeniden dizi oluyor: Leonardo

Leonardo Da Vinci'nin hayatı yeniden dizi oluyor: Leonardo
Avrupa'da yayın yapan üç kanal yeni projeler için bir araya gelme kararı aldı. 'The Alliance' isimli ittifak grubunu Fransa'dan France Televisions, Almanya'dan ZDF ve İtalya'dan RAI oluşturuyor.

Netflix, Amazon veya HBO gibi büyük çaplı yayıncılarla rekabet amacı taşıyan grup, Nordic12 isimli ittifak grubunu örnek alıyor. Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya ve İzlanda'dan beş kanal da daha önce bir araya gelmiş ve her yıl bir düzine projenin yapımcılığını ortak üstlenmek üzere anlaşmıştı.

France Televisions'ın CEO'su Delphine Ernotte Cunci'nin açıklamasına göre üç kanalın orijinal içeriğe ayırmayı planladığı yıllık bütçe 14 milyar € (16.7 milyar $). Bu rakam da Netflix'in orijinal içeriğe ayırdığı 7 milyar $'lık yıllık bütçenin oldukça üstünde. Yeni projelerde asıl amaç uluslararası alanda ilgi çekecek dizilerin ekrana getirilmesi. Üç kanal, proje bazında diğer Avrupa ülkeleri kanallarının veya özel şirketlerin katılımına açık olduklarını da belirttiler.

The Alliance'ın yapımcılığını üstlendiği ilk üç projenin duyurusu da yapıldı.

— Leonardo: Ünlü ressam Leonardo Da Vinci'nin hayatı yeniden dizi oluyor. Yeni dizi 2019'da, Da Vinci'nin ölümünün 500. yılında ekrana gelecek. Bölüm başı maliyetinin 2.5-3.5 milyon Euro olması beklenen projenin yapımcılığını Lux Vide ve Beta Film üstlendi. Sezonu sekiz bölüm sürecek.

— Mirage: Hikayesi Dubai'de geçecek casusluk dizisini Benedicte Charles, Olivier Pouponneau ve Franck Philippon yarattı. Yapımcılığını France Televisions ve ZDF'de yayınlanmak üzere Lincoln TV, Cineflix ve Wild Bunch Germany üstlendi.

— Eternal City: Hikayesi 60'lı yıllarda Roma'da geçecek ve genç Fransız bir yıldızın Via Veneto'daki bir dairede işlenen cinayetini anlatacak. Yapımcılığını RAI ve France Televisions'da yayınlanmak üzere Aurora TV, Fearless Mind ve Banijay Studios France üstlendi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER