Hugh Grant'in yeni dizisi A Very English Scandal'ın tanıtımı yayınlandı

Hugh Grant'in yeni dizisi A Very English Scandal'ın tanıtımı yayınlandı
Ünlü oyuncu Hugh Grant'in yeni bir diziyle televizyonda yer alacağının haberini geçtiğimiz yılın Mayıs ayında vermiştik. Kadrosunda BAFTA ödüllü oyuncu Ben Whishaw'un da yer aldığı A Very English Scandal'ın tanıtımı yayınlandı.

BBC One'da yayınlanacak A Very English Scandal, üç bölüm sürecek bir mini dizi. Dizinin yönetmenliğini BAFTA ödüllü Stephen Frears, yazarlığını ise yine BAFTA ödüllü senarist Russel T. Davies (Queer as Folk, Doctor Who) üstlendi. Proje, John Preston'ın kitabından uyarlandı.

Dizinin konusu ise İngiltere'nin yargılanan ilk milletvekili eski politikacı Jeremy Thorpe‘un (Grant) skandalı üzerine kurulu. Eşcinselliğin İngiltere'de halen suç olduğu 1960'ların sonunda İngiltere'de Liberal Parti'nin başında olan Thorpe, kendisini saklamaktadır. Son yüzyılın en genç parti lideri olan Thorpe'un hayatı eski sevgilisi karşısına çıkınca karışır. Eski sevgilisini tamamen ortadan kaldırmaya karar veren politikacının bu sebeple başı belaya giriyor ve yargılanmaya başlıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER