Apple TV+'ın yeni dizisi Shantaram'ın başrolü Charlie Hunnam oldu

Apple TV+'ın yeni dizisi Shantaram'ın başrolü Charlie Hunnam oldu
Charlie Hunnam dizilere dönüyor. Sons of Anarchy ile tanınan aktör, Apple'ın yeni online platformu Apple TV+'ta yayınlanacak Shantaram'ın başrolünü üstlendi.

Gregory David Roberts‘ın 2003 yılında yayınlanan romanının dizi olarak uyarlanacağı Ağustos ayında duyurulmuştu. Shantaram'da Avustralya’daki Pentridge Hapishanesi’nden Hindistan’a kaçan hükümlü bir banka soyguncusu ve eroin bağımlısı Lin’in hikayesi anlatılıyor. Dizide romanda olduğu gibi Lin'in kötü adamlıktan iyiye dönüşü anlatılacak. Lin'i Hunnam canlandıracak. Sezon 10 bölüm sürecek.

Shantaram, Gregory David Roberts’ın kendi yaşadığı gerçek olaylardan kurgulanarak yazılan bir kitap olmasıyla öne çıkıyor. Roberts, 1978 yılında karıştığı silahlı soygun olaylarından sonra 19 yıl ceza alır. 1980'de hapisten kaçar ve 10 yıl Avustralya’nın en çok aranan adamlarından biri olur.

Lindsay Ford ismiyle önce Yeni Zelanda’ya, oradan da Hindistan’ın Bombay (Mumbai) şehrine geçer ve buraya yerleşme kararı alır. Bir soygun sırasında her şeyini kaybeder ve bir yangın sonrası ücretsiz bir sağlık kliniği kurma kararı alır. Romanda Lindsay’in yeraltı dünyası ile yolunun kesişmesi, Afganistan’da Ruslara karşı özgürlük savaşçılarına katılması gibi hikayeler de anlatılıyor.

Eric Warren Singer (American Hustle) senaryoyu kaleme alıyor, Justin Kurzel (Assassin’s Creed) ise ilk iki bölümü yönetecek. Apple TV+, 1 Kasım'da hizmete açılacak. Charlie Hunnam, Sons of Anarchy'nin finalinin ardından Triple Frontier, The Lost City of Z ve King Arthur: Legend of the Sword gibi filmlerle ekrana geldi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER