Apple TV+'tan roman uyarlaması bir dizi geliyor: Shantaram

Apple TV+'tan roman uyarlaması bir dizi geliyor: Shantaram
Apple'ın açmaya hazırlandığı yeni online yayın platformu Apple TV+'tan bir dizi duyurusu daha geldi. Gregory David Roberts‘ın 2003 yılında yayınlanan romanı Shantaram dizi olarak uyarlanıyor.

Shantaram'da Avustralya’daki Pentridge Hapishanesi’nden Hindistan’a kaçan hükümlü bir banka soyguncusu ve eroin bağımlısı Lin’in hikayesi anlatılıyor. Dizide romanda olduğu gibi Lin'in kötü adamlıktan iyiye dönüşü anlatılacak. Sezonu 10 bölüm sürecek.

Shantaram, Gregory David Roberts’ın kendi yaşadığı gerçek olaylardan kurgulanarak yazılan bir kitap olmasıyla öne çıkıyor. Roberts, 1978 yılında karıştığı silahlı soygun olaylarından sonra 19 yıl ceza alır. 1980'de hapisten kaçar ve 10 yıl Avustralya’nın en çok aranan adamlarından biri olur. 

Lindsay Ford ismiyle önce Yeni Zelanda’ya, oradan da Hindistan’ın Bombay (Mumbai) şehrine geçer ve buraya yerleşme kararı alır. Bir soygun sırasında her şeyini kaybeder ve bir yangın sonrası ücretsiz bir sağlık kliniği kurma kararı alır. Romanda Lindsay’in yeraltı dünyası ile yolunun kesişmesi, Afganistan’da Ruslara karşı özgürlük savaşçılarına katılması gibi hikayeler de anlatılıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER