Ryan Murphy'nin Netflix için hazırladığı iki dizi daha belli oldu: A Chorus Line & Halston

Ryan Murphy'nin Netflix için hazırladığı iki dizi daha belli oldu: A Chorus Line & Halston
%
Netflix ile 300 milyon dolarlık içerik anlaşması imzalayan Ryan Murphy'nin platform için hazırladığı iki dizi projesi daha belli oldu.

"A Chorus Line" isimli yeni mini dizi aynı isimli filmin dizi uyarlaması olarak hazırlanıyor. Kadrosunda Michael Douglas'ı da bulunduran 1985 yapımı film üç Oscar ve iki Altın Küre adaylığı kazandı. Müzikal drama türündeki filmin dizi uyarlamasının sezonu 10 bölüm sürecek.

Modacı Halston'ın hayatını konu alacak diğer dizinin başrolünü Ewan McGregor üstlenecek. Hatta Gregor'un farklı bir projede modacıyı canlandıracağına dair bazı haberler Ocak ayında da çıkmıştı.

Amerikan başkanlarından John F. Kennedy'nin başkanlık için yemin ettiği törende Jacqueline Kennedy’nin giydiği şapkayı tasarladıktan sonra adını duyuran Halston, minimalist tasarımları öne çıkararak kadınlara yönelik kıyafetler yaptığı bir kariyer inşa etti. Özellikle 70'li yıllarda kariyerinin zirvesinde bulunan modacı Anjelica Huston, Lauren Bacall, Margaux Hemingway ve Elizabeth Taylor gibi dönemin ünlü oyuncularıyla da çalıştı. Ayrıca ABD Olimpiyat takımı, Kız İzciler, New York Polis Teşkilatı ve Braniff Havayolları için üniforma da tasarladı ve 1990 yılında 57 yaşındayken vefat etti.

Murphy Netflix için The Politician, Ratched ve Hollywood dizilerini de hazırlıyor. Film tarafında ise Meryl Streep ve Nicole Kidman'lı The Prom ile Broadway uyarlaması The Boys in the Band yer alıyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER