Ryan Murphy'nin Netflix filmi The Prom'un kadrosu belli oldu

Ryan Murphy'nin Netflix filmi The Prom'un kadrosu belli oldu
Güncelleme: Bilboard'un haberine göre Ariana Grande tur programıyla çakıştığı için filmde yer almayacak.

American Horror Story, American Crime Story, Glee, Nip-Tuck ve Pose gibi dizilerle tanınan Ryan Murphy, Netflix projelerini hazırlamaya devam ediyor. Ünlü yapımcının yönetmenliğini de üstleneceği müzikal drama The Prom'un başrolleri belli oldu.

Aynı isimli Broadway oyununun film uyarlaması olan projenin kadrosuna Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Ariana Grande, Keegan-Michael Key ve Andrew Rannells katıldı. Ariana Grande, filmde rol almasının yanı sıra Ryan Murphy ile birlikte soundtrack albümüne katkı da sağlayacak. Filmin merkezinde yer alan Emma karakterini canlandıracak genç oyuncu ise daha sonra belli olacak.

2018 Ekim'de Broadway'de sergilenmeye başlayan ve altı Tony adaylığı kazanan The Prom'da bir zamanlar oldukça meşhur olan dört Broadway oyuncusu, lezbiyen bir lise öğrencisi olan Emma'nın kız arkadaşını mezuniyet gecesine götürmesine izin verilmediği bir kasabayı ziyaret ediyor.

Dörtlünün Indiana'daki bu kasabaya gidişinden sonra yaşananları konu alan müzikalde oyuncular dışarıdan bakışta farklılıkların kabul edilmesi için mücadele veriyor gibi görünse de asıl amaçları bu olayı kullanarak kendilerini yeniden gündeme getirmek.

Oyunun yazarları Chad Beguelin ve Bob Martin'in senaryosunu kaleme aldığı filmin çekimlerine Aralık ayında başlanacak. Filmin Oscar kampanyasına uygun bir şekilde yayına gelmesi bekleniyor. Netflix'le beş yıllığına 300 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Murphy, platforma şimdiden Hollywood, The Politician ve Ratched adında üç dizi de hazırlıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER