Ewan McGregor, Simply Halston dizisinin başrol oyuncusu oldu

Ewan McGregor, Simply Halston dizisinin başrol oyuncusu oldu
Son olarak Fargo dizisinin ikinci sezonunda yer alan ve rolüyle Altın Küre kazanan Ewan McGregor, Simply Halston dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Legendary Television'ın yapımcılığını üstlendiği dizide Amerikalı moda tasarımcısı Roy Halston Frowick’in kariyerindeki hızlı yükselişi ve düşüşü, hayatında olup bitenler anlatılacak. Mini dizinin senaryosunu Sharr White (The Affair) kaleme alırken bölümlerini Daniel Minahan (American Crime Story, Game of Thrones) yönetecek. Dizinin kanalı ise şu an için belli değil.

Amerikan başkanlarından John F. Kennedy'nin başkanlık için yemin ettiği törende Jacqueline Kennedy’nin giydiği şapkayı tasarladıktan sonra adını duyuran Halston, minimalist tasarımları öne çıkararak kadınlara yönelik kıyafetler yaptığı bir kariyer inşa etti. Özellikle 70'li yıllarda kariyerinin zirvesinde bulunan modacı Anjelica Huston, Lauren Bacall, Margaux Hemingway ve Elizabeth Taylor gibi dönemin ünlü oyuncularıyla da çalıştı.

Ayrıca ABD Olimpiyat takımı, Kız İzciler, New York Polis Teşkilatı ve Braniff Havayolları için üniforma da tasarladı ve 1990 yılında 57 yaşındayken vefat etti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER