Vincent D’Onofrio ve Don Cheadle, Netflix'in yeni dizisi Ratched'in kadrosunda

Vincent D’Onofrio ve Don Cheadle, Netflix'in yeni dizisi Ratched'in kadrosunda
Netflix'in 1975'te filmi çekilen One Flew Over the Cuckoo’s Nest romanının ana karakteri Hemşire Ratched'e dayanan bir diziye onay verdiğini duyurmuştuk. Ryan Murphy'nin hazırladığı yeni dizinin kadrosuna son olarak Vincent D’Onofrio, Don Cheadle, Alexandra Englert ve Annie Starke katıldı.

Proje şimdiden iki sezon ve toplamda 18 bölümlük onay aldı. Dizinin kadrosunda Sarah Paulson, Finn Wittrock, Jon Jon Brione, Charlie Carver, Judy Davis, Harriet Harris, Cynthia Nixon, Hunter Parrish, Amanda Plummer, Corey Stoll ve Sharon Stone da yer alıyor.

Dizinin hikayesi 1947'de Ratched normal bir hemşireyken başlayacak ve romanda/filmde olduğu gibi korkunç bir otorite figürüne dönüşmesini anlatacak. Hemşireyi de Paulson canlandıracak. Kadrodaki isimlerden Wittrock, Hemşire Ratched ile bir sırrı paylaşan azılı suçlu bir karakteri oynayacak. Briones hemşirenin çalıştığı akıl hastanesinin sorumlusu olarak ekrana gelecek. Kadrodaki yeni isimlerden D’Onofrio ise Vali George Wilburn'ü canlandıracak.

Murphy ile birlikte yeni dizide Michael Douglas da yapımcılık yapıyor. 1975 yapımı filmin yapımcıları arasında yine Douglas yer almıştı ve eski filmin başrollerinde Louise Fletcher, Jack Nicholson, Danny DeVito, Christopher Lloyd ve Scatman Crothers bulunuyor. Hatta eleştirmenler tarafından da oldukça beğenilen yapım, Fletcher ve Nicholson'a Oscar kazandırdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER