Jane Austen'in romanından uyarlanan Sanditon 25 Ağustos'ta başlıyor

Jane Austen'in romanından uyarlanan Sanditon 25 Ağustos'ta başlıyor
Jane Austen'in kaleme aldığı bitmemiş son romanı Sanditon'dan uyarlanan dizinin yayın tarihi belli oldu ve tanıtımı yayınlandı. İngiliz ITV kanalında ekrana gelecek dizi 25 Ağustos'ta başlayacak.

Sanditon'un başrollerinde Rose Williams (Reign) ve Theo James'in (Divergent film serisi) yer alıyor. Sezonu sekiz bölüm sürecek yapımda Anne Reid ve Kris Marshall da yer alıyor. Andrew Davies'in (War & Peace) senaryosunu yazacağı uyarlama dizinin yapımcılığını Red Planet Pictures üstlendi.

Austen'in 1817'deki ölümünden birkaç ay önce başladığı roman, Charlotte Heywood (Williams) adında alışılmadık ve özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatıyor. Şans eseri karıştığı bir kaza Charlotte'u taşradaki kasabasından sahildeki bir tatil yerine sürükler. Her birinin farklı sırlarının olduğu bu deniz kenarı kasabasındaki sakinlerin içine karışan Charlotte en nihayetinde cazibeli Sidney Parker'da (James) aşkı bulur.

Anna Reid dizide iki kez evlenmiş ve iki eşini de kaybetmiş Lady Denham'ı canlandırıyor. İlkinden para, ikincisinden unvan miras alan Denham, kasabada sözü geçen bir kadın. Kris Marshall'ın canlandırdığı Tom Parker ise ailesinin mutlu bir evliliği olan reisi. Tom'un kasabayı öne çıkaracak bir vizyonu da var.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER