Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan Netflix filmi Mank’ı, David Fincher yönetecek

Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan Netflix filmi Mank’ı, David Fincher yönetecek
Sinemanın kaderini değiştiren ikonik filmlerden biri olan 1941 yapımı Citizen Kane'in senaristlerinden Herman J. Mankiewicz’in hayatı film oluyor. Siyah-Beyaz çekileceği duyurulan filmde Herman J. Mankiewicz’i ise Oscarlı aktör Gary Oldman canlandıracak.

Deadline'ın haberine göre filmin yönetmeni ise Seven, Fight Club, Zodiac gibi sinemada çığır açmış filmlerin yönetmeni David Fincher oldu. Yönetmen son olarak 2014 yapımı Gone Girl filmini çekmişti. Bir süredir televizyon işlerine odaklanan Fincher Netflix dizisi Mindhunter‘ın bazı bölümlerini çekti, House of Cards ve kısa animasyon film olan Love, Death & Robots‘un da yapımcısı olarak karşımıza çıktı.

Mank, esasen David Fincher’in 2003 yılında vefat eden babası Howard Fincher’in kaleme aldığı bir senaryoya dayanıyor. Habere göre David Fincher, 1997’de The Game filmini çektikten sonra bu filmi yönetmek istemiş ancak projeyi hayata geçirmek konusunda bazı teknik sorunlarla karşılaşmış. Şimdi hayata geçmek üzere hazırlıklarına başlanan ve Fincher'ın hayallerini gerçekleştirecek olan filmin 2020'de yayına çıkması bekleniyor.

Filmle ilgili bütün detaylar henüz açıklanmadı. Ancak bu filmin, tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen Citizen Kane’in senaryo yazım aşamasını da anlatacağı söyleniyor. Bununla beraber All About Eve, Cleopatra, A Letter to Three Wives filmlerinin Oscar ödüllü senaristi ve yönetmeni, aynı zamanda Herman J. Mankiewicz’in kardeşi Joseph Mankiewicz’in filmde bir karakter olarak yer alması bekleniyor.

Gelişmeleri bildireceğiz..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER