Demi Moore, Brave New World dizisinin kadrosuna katıldı

Demi Moore, Brave New World dizisinin kadrosuna katıldı

Demi Moore da dizi dünyasına geri dönüyor. Son olarak Empire'da oynayan ve HBO'nun Animals. dizisi için seslendirme yapan aktris, Brave New World dizisinin kadrosuna katıldı.

A.B.D.'nin kablolu kanallarından USA Network'te ekrana gelecek dizi, 1932'de piyasaya çıkan Cesur Yeni Dünya (Brave New World) romanının dizi uyarlaması. Romanın uyarlamasını David Wiener hazırlayacak, projede kendisine Grant Morrison Brian Taylor eşlik edecek. Stephen Spielberg'ün şirketi Amblin Television ve Universal Content Productions ise dizinin yapımcılığını üstlendi. Kitabın tanıtım bülteninde yer alan bilgiler şöyle:

"Cesur Yeni Dünya" bizi "Ford'dan sonra 632 yılına" götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında "Cemaat, Özdeşlik, İstikrar" yazan Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, "annelik' ve 'babalık' pornografik birer kavram olarak görülür. Toplumsal istikrarın temel güvencesi olan şartlandırma hipnopedya -uykuda eğitim- ile sağlanır. Hipnopedya sayesinde herkes mutludur; herkes çalışır ve herkes eğlenir. "Herkes herkes içindir."

"Cesur Yeni Dünya"nın önemi yalnızca ardılları için bir standart oluşturması ve karamsar bir gelecek tasarımının güçlü betimlemesiyle değil, aynı zamanda 'birey yok edilse de süren macerasının' sağlam bir üslupta anlatılmasıyla da ilgili. Huxley, yapıtını ütopya geleneğinin kuru anlatımının dışına çıkarıp 'iyi edebiyat' kategorisine yükseltiyor.

Kadrodaki isimlerden Alden Ehrenreich, John the Savage karakterini canlandıracak. Jessica Brown Findlay ve Harry Lloyd ise hikayenin geçtiği New London'da yaşayan iki kişiyi oynayacak. Yeni katılan Moore ise John'un annesi Linda'ya hayat verecek ve birden fazla bölümde görünecek.


Brave New World'ün kadrosuna ayrıca Kylie Bunbury, Hannah John-Kamen, Sen Mitsuji, Joseph Morgan ve Nina Sosanya da dahil oldu.

Bunbury, Findlay'in karakteri Lenina'nın en yakın arkadaşı Beta Plus'ı; John-Kamen New London'ın kişisel çıkarına düşkün sanatçısı Wilhelmina “Helm” Watson'ı; Mitsuji ise Lloyd'un karakteri Bernard'la birlikte İstikrar Bürosu'nda çalışan Alpha Plus'ı oynayacak.

Morgan korkunç bir suça tanık olmuş ve bundan derinine etkilenmiş, kötü işlerle ilgilenmesi için sürgün edilmiş CJack60'ye; Sosanya ise New London'ın sosyal yapısının devamlılığından sorumlu Mustafa Mond'a hayat verecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER