Haluk Bilginer, Alex Rider dizisinin kadrosuna katıldı

Haluk Bilginer, Alex Rider dizisinin kadrosuna katıldı
Haluk Bilginer, Alex Rider dizisinin kadrosuna katıldı.

Son dönemde Nuh Tepesi ve Halloween filmleriyle ekrana gelen usta aktör, Sony Pictures Television ve Eleventh Hour Films'in hazırladığı yeni dizide Dr. Greif karakterini canlandıracak. Henüz yayıncısı ve yayın tarihi belli olmayan dizinin sezonu sekiz bölüm sürecek.

BAFTA ödüllü senarist Guy Burt'ın (The Borgias, The Bletchley Circle) senaryosunu kaleme aldığı proje, Anthony Horowitz'in kaleme aldığı Point Blanc kitabından uyarlanıyor. 

Otto Farrant'ın canlandıracağı Alex Rider, MI6 adına görev alan genç bir ajan. Dizide Alex tartışmalı metotları olan çok zengin bir akademinin perde arkasında yaşananları araştırmak için akademiye katılacak. Kadroda Bilginer ve Farrant dışında Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹjo de yer alıyor.

Buchan, Alex'in koruyucusu Ian Rider'ı; Dillane Alex'e görevini veren Alan Blunt'ı, McClure da Alan'ın departmandaki yardımcısını canlandıracak. Alex'in kahyası Jack'e Ronkẹ Adékoluẹjo, en yakın arkadaşı Tom'a ise Brenock O’Connor hayat verecek.

Alex Rider karakteri daha önce beyaz perdeye de geldi, 2006 yapımı "Alex Rider: Stormbreaker" filminde karakteri Alex Pettyfer canlandırdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER