John Lithgow, HBO'nun yeni dizisi Perry Mason'ın kadrosunda

John Lithgow, HBO'nun yeni dizisi Perry Mason'ın kadrosunda
Emmy ödüllü aktör John Lithgow, HBO'nun yeni dizisi Perry Mason'ın kadrosuna dahil oldu.

Hikayesi 1932 yılının Los Angeles'ında geçen dizide kıt kanaat geçinen bir özel dedektif olan Perry (Matthew Rhys), savaş anılarıyla ve bozulmuş bir evlilikle mücadele etmektedir. Bir çocuk kaçırma davası önüne geldiğinde araştırması onu şehrin perde arkasındaki gerçeklere götürür. 

Kadroya dahil olan Litgow, kariyerinde iyi bir noktada olmayan avukat Elias Birchard'ı canlandıracak. Elias, Perry için akıl hocası ve baba figürü olarak öne çıkıyor. Dizinin kadrosunda yer aldığı duyurulan bir diğer isim Tatiana Maslany (Orphan Black) ise Rahibe Alice karakterini canlandıracak. Radiant Assembly of God isimli güçlü bir topluluğu yöneten Alice, konuşmaları sayesinde elde ettiği gücü sadece kendi kafasına uygun planlar için kullanan bir kadın.

Robert Downey Jr.'ın yapım şirketi Team Downey'in yapımcılığını üstlendiği dizide Joe Horacek, Rolin Jones ve Ron Fitzgerald birlikte yürütücü yapımcılık ve showrunnerlık görevlerini üstlenecekler. Perry Mason'ın limitli dizi türünde olması bekleniyor.

Son olarak Trial and Error dizinde yer alan Lithgow, The Crown'da canlandırdığı Winston Churchill karakteriyle Altın Küre adaylığı ve Emmy ödülü kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER