Jerome Flynn, Stephen King'in Kara Kule serisinden uyarlanan yeni dizinin kadrosunda

Jerome Flynn, Stephen King'in Kara Kule serisinden uyarlanan yeni dizinin kadrosunda
Stephen King'in popüler serisi The Dark Tower'ın dördüncü kitabından uyarlanan yeni dizinin kadrosuna son olarak Jerome Flynn dahil oldu.

The Walking Dead dizisinin eski yürütücüsü Glen Mazzara'nın hazırladığı yeni dizi online yayın platformu Amazon Prime Video'da yayınlanacak. Roman serisinin ilk kitabında geçen olaylardan öncesini işleyen dördüncü kitap, ölmek üzere olan Dünya'yı kurtarmak için Kara Kule'yi aramaya başlayan son şövalye Roland Deschain karakterinin gençliğinin merkezinde olduğu bir kitap. 2017'de vizyona gelen ilk kitabın uyarlamasında karakterin olgun halini Idris Elba canlandırdı. Karakterin gençliğini pilot bölüm için onay alan dizi projesinde Sam Strike (Nightflyers) canlandıracak.

Kadroya dahil olan Flynn ise bir kovboyu oynayacak. Ekiptekilerden Jasper Pääkkönen (BlacKkKlansman) ise kitabın kötü karakteri The Man in Black'e (Marten Broadcloak/Randall Flagg) hayat verecek. Dizide kitapta olduğu gibi Roland'ın nasıl şövalye olduğu ve The Man in Black'le olan ilk karşılaşması anlatılacak.

Kara Kule serisi ülkemizde Altın Kitaplar tarafından yayınlandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER