Netflix'in üye sayısı 149 milyona yaklaştı

Netflix'in üye sayısı 149 milyona yaklaştı
Netflix, yılın ilk çeyreğinin raporunu açıkladı ve bir kez daha beklentilerin üstüne çıkmayı başardı.

Şirketin açıklamasına göre platformun üye sayısı 9.6 milyon artarak 148.8 milyona çıktı. Artışın 1.74 milyonu  A.B.D.'den, geri kalan 7.86 milyonu dünya genelinden geldi. Gelir miktarı geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde elde edilen 3.7 milyar dolardan 4.5 milyar dolara çıkarak %22 artış gösterdi.

Netflix diğer yandan ikinci çeyrek rakamları için de ön görüde bulundu. Buna göre geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinin (5.45 milyon) aksine üye sayısında 5 milyon civarı bir üye artışı bekleniyor. Beklentileri aşağı çekmenin nedeni ise bazı ülkelerde fiyatlara zam yapılması ve Apple, Disney ve Warnermedia gibi şirketlerin kendi servislerini hazırlaması. Beklenen gelir miktarı ise 4.93 milyar dolar.

Netflix raporla birlikte bazı popüler yapımlarının izlenme oranlarını da açıkladı. Fyre: The Greatest Party that Never Happened belgeseli ilk bir aylık süreçte 20 milyon, Umbrella Academy 45 milyon, Triple Frontier 52 milyon, The Highwatmen 40 milyon izlendi. 5 Nisan'da yayına giren Our Planet'in ise ilk dört haftalık süreç sonunda 25 milyona ulaşması bekleniyor.

Şirketin CEO'su Reed Hastings toplantıda üçüncü partiden içerik satın almaktansa orijinal yapım hazırlamaya daha istekli olduklarını belirtti. Şirket, bu yıl içeriğe 13 milyar dolar harcayacak. Netflix, bir bölümün veya filmin %70'i izlendiği takdirde izlenme olarak dahil ediyor ve Hastings, yakında programların istatistikleri konusunda daha açık olacaklarını da ekledi. Bunda da öncelikli olarak çalıştıkları yapımcılar, sonrasında üyeler ve medya gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER