Stephen King'in Kara Kule serisinden uyarlanan yeni dizinin başrolleri belli oldu

Stephen King'in Kara Kule serisinden uyarlanan yeni dizinin başrolleri belli oldu
Stephen King'in popüler serisi The Dark Tower'ın dördüncü kitabının dizisinin yapılmak istendiğinin haberini 2016'nın eylül ayında duyurmuştuk. Muhtemel projenin yürütücüsünün The Walking Dead dizisinin eski yürütücüsü Glen Mazzara olacağı haberi ise geçtiğimiz 2017'nin ağustos ayında gelmişti. Ardından online yayın platformu Amazon geçtiğimiz yıl projeye talip oldu ve nihayet kadro çalışmaları başladı.

Roman serisinin ilk kitabında geçen olaylardan öncesini işleyen dördüncü kitap, ölmek üzere olan Dünya'yı kurtarmak için Kara Kule'yi aramaya başlayan son şövalye Roland Deschain karakterinin gençliğinin merkezinde olduğu bir kitap. 2017'de vizyona gelen ilk kitabın uyarlamasında karakterin olgun halini Idris Elba canlandırmıştı. Karakterin gençliğini pilot bölüm için onay alan dizi projesinde Sam Strike (Nightflyers) canlandıracak.

Jasper Pääkkönen (BlacKkKlansman) ise kitabın kötü karakteri The Man in Black'i (Marten Broadcloak/Randall Flagg) oynayacak Dizide kitapta olduğu gibi Roland'ın nasıl şövalye olduğu ve The Man in Black'le olan ilk karşılaşması anlatılacak.
Kara Kule serisi ülkemizde Altın Kitaplar tarafından yayınlandı.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER