Umberto Eco'nun romanından uyarlanan The Name of the Rose 4 Mart'ta başlıyor

Umberto Eco'nun romanından uyarlanan The Name of the Rose 4 Mart'ta başlıyor
Umberto Eco'nun ünlü eseri The Name of the Rose'dan (Gülün Adı) uyarlanan yeni dizi 4 Mart'ta başlıyor. Sezonu sekiz bölüm sürecek diziden ilk tanıtım geldi.

Geniş bir kadrosu olan projede John Turturro (The Night Of), Michael Emerson (Lost, Person of Interest), Rupert Everett (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children), Damian Hardung (Red Band Society), Sebastian Koch (Homeland), James Cosmo (Game of Thrones), Richard Sammel (Inglourious Basterds), Fabrizio Bentivoglio (Human Capital) ve Greta Scarano (In Treatment) gibi isimler yer alıyor.

İtalya, 1327. Fransiskan tarikatından Keşiş William of Baskerville (John Turturro) ve keşiş adayı Adso von Melk (Damian Hardung), Alplerdeki bir manastıra gittikten sonra bir dizi cinayete tanık olur. Baskerville ve Melk, katili araştırmaya başlarlar ama Papa'ya karşı eleştirilerinden dolayı Bernard Gui (Rupert Everett) tarafından soruşturulmaya da başlanırlar. Baskerville, Fransiskan tarikatını bitirmeye kararlı Gui'nin listesinin tepesinde yer almaktadır. 

İtalya'da RAI kanalının ekrana getireceği The Name of the Rose'u Almanca konuşulan Avrupa'da Sky, Fransa'da Orange, Finlandiya'da YLE, Norveç'te NRK ve Danimarka'da DRtv yayınlayacak. Senaristliğini Andrea Porporati ve Emmy ödüllü Nigel Williams'ın üstlendiği diziyi A.B.D'de ise 1 Mayıs'ta Sundance kanalı ekrana getirecek.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER