FX için uyarlanan Y: The Last Man'in dizisi 2020'de ekranda olacak

FX için uyarlanan Y: The Last Man'in dizisi 2020'de ekranda olacak
DC Comics'e bağlı Vertigo'nun 2002'de piyasaya çıkarmaya başladığı çizgi roman serisi Y: The Last Man'den uyarlanacak yeni dizi, FX kanalından resmi dizi onayını aldı. Projenin 2020'de kanalda olacağı açıklandı.

Brian K. Vaughan'ın hazırladığı çizgi roman serisini TV için Michael Green uyarlıyor. Kadrosunda ise Diane Lane, Barry Keoghan, Imogen Poots, Lashana Lynch, Juliana Canfield ve Marin Ireland gibi isimler yer alıyor.  Çizgi roman Yorick Brown isminde bir erkek karakter üzerine kurulu.

Dünya üzerinde Y kromozomuna sahip tüm canlılar, yani erkekler hayatını bir anda kaybediyor. Ancak iki canlı hariç: Yorick ve Ampersand adında bir şempanze. Kadınların egemen olduğu yeni dünya düzeninde pek çok şey haliyle değişime uğrar. Yorick de her ne kadar bir kaçış ustası olsa da tek kaldığı dünyada kendisini korumaya çalışıyor ve hoşlandığı kıza ulaşmak için bir yolculuğa çıkıyor.

Kadroya katılan isimlerden Lane, Yorick'in senatör annesini canlandıracak. Keoghan, Yorick'i oynayacak. Poots, Yorick'in ciddi bir travma geçiren kız kardeşi Helen'i oynayacak. Lynch ise yolculuğunda Yorick'e eşlik eden Agent 355 karakterini üstlenecek. Canfield, New York'ta yaşayan ve bıçak yapımıyla ilgilenen, Yorick'in bulmak için yola çıktığı Beth karakterini; Ireland da başkanın sağ kolu Nora'yı canlandıracak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER