Killing Eve, ikinci sezonuyla 7 Nisan'da ekrana dönüyor

Killing Eve, ikinci sezonuyla 7 Nisan'da ekrana dönüyor
Son dönemin en beğenilen yeni dizilerinden Killing Eve'in ikinci sezonunun başlangıç tarihi belli oldu. BBC America dizisi 7 Nisan'da başlayacak.

Başrollerinde Sandra Oh ve Jodie Comer'ı bulunduran Killing Eve, başarılı bulunan ve kanalı reytingiyle memnun eden ilk sezonıuyla iki Emmy adaylığı kazanmıştı. Bunlardan birisi Oh'un En İyi Kadın oyuncu adaylığı diğeri Phoebe Waller-Bridge'in senaryo adaylığı oldu. Hatta Oh, bu kategoride adaylık kazanan Asya kökenli ilk kadın oyuncu olarak tarihe geçti.

Casus-gerilim türündeki Killing Eve, İngiliz istihbaratında düşük rütbeli bir çalışan olan Eve'in (Oh) arkasında iz bırakmayan kiralık katil Villanelle'in (Comer) peşine düşmesi ve iki karakterin birbirini takıntı haline getirmesi üzerine. Dizi ve Sandra Oh, bu pazar gecesi düzenlenecek Altın Küre ödüllerinde de adaylık kazanmış durumda. Hatta Oh, gecenin sunuculuğunu üstlendi.

İkinci sezon sekiz bölüm sürecek ve kadrosunda Henry Lloyd-Hughes, Shannon Tarbet, Nina Sosanya, Edward Bluemel ve Julian Barratt gibi isimleri de bulunduracak. Killing Eve'in başlangıç tarihi yayınlanan kısa bir videoyla duyuruldu. Videoda Carolyn (Fiona Shaw), Eve'e "Neden birbirinizle bu kadar ilgilisiniz? Paris'te aslında ne oldu?" diye soruyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER