Ryan Murphy'nin Netflix dizisi Ratched'de Finn Wittrock da yer alacak

Ryan Murphy'nin Netflix dizisi Ratched'de Finn Wittrock da yer alacak
Ryan Murphy'nin Netflix'te yayınlanacak yeni dizisi Ratched'in kadrosuna yapımcının diğer projelerinde yer almış isimlerden Finn Wittrock ve Jon Jon Briones de dahil oldu.

Online yayın platformu geçtiğimiz yıl 1975'te filmi çekilen One Flew Over the Cuckoo’s Nest romanının ana karakteri Hemşire Ratched'e dayanan bir diziye onay verdiğini duyurmuştu. Başrolünde Sarah Paulson'ın yer aldığı proje iki sezon ve toplamda 18 bölüm onay aldı.

Dizinin hikayesi 1947'de Ratched normal bir hemşireyken başlayacak ve romanda/filmde olduğu gibi korkunç bir otorite figürüne dönüşmesini anlatacak. Hemşireyi de Paulson canlandıracak. Kadroya yeni dahil olan Wittrock, Hemşire Ratched ile bir sırrı paylaşan azılı suçlu bir karakteri oynayacak. Briones ise hemşirenin çalıştığı akıl hastanesinin sorumlusu olarak ekrana gelecek.

Murphy ile birlikte yeni dizide Michael Douglas da yapımcılık yapacak. 1975 yapımı filmin yapımcıları arasında yine Douglas yer almıştı ve başrollerde Louise Fletcher, Jack Nicholson, Danny DeVito, Christopher Lloyd ve Scatman Crothers bulunuyor. Hatta eleştirmenler tarafından da oldukça beğenilen yapım, Fletcher ve Nicholson'a Oscar kazandırdı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER